Featured

Wszystko o problemach z potencją

Written by : , Category : problemy z potencją , Date : Marzec 13, 2015 , Brak komentarzy do Wszystko o problemach z potencją

Young happy couple in bed

Ból głowy albo zmęczenie jako powód odmowy zbliżenia seksualnego

Ból głowy albo przemęczenie jako przyczyna odmowy zbliżenia seksualnego przez kobiety jest często przyjmowany przez mężczyzn z powątpiewaniem albo niedowierzaniem. Jednak powszechnie utrwaliło się w świadomości, że kobiety „czasem tak mają” w odróżnieniu od mężczyzn, którzy „mieć tak nie mogą”, bo wszak – podążając dalej za stereotypami – są zawsze otwarci oraz przygotowani do podjęcia współżycia. A co się dzieje, gdy to mężczyzna nie ma ochoty na stosunek? Na ogół do faktycznej przyczyny braku chęci na zbliżenie, które zostały potencja opisane w artykule powyżej, dołączają jeszcze nerwy oraz poczucie porażki połączone z presją, jaką wtedy odczuwa. Przecież odmawiając „nie sprosta zadaniu”, „okaże się niemęski”, „partnerka będzie węszyć impotencję”, „a może coś jest ze mną nie tak?” itp. ttd. – treść lękowych myśli jedynie wzmacnia już istniejący niepokój związany z osłabieniem libido, co jedynie zwiększa problem. W takich wypadkach niezmiernie istotne jest wsparcie oraz zrozumienie uzyskiwane od partnerki – czasami wystarczy, że mężczyzna uzyska potwierdzenie, iż jest tolerowany oraz cały czas atrakcyjny w jej oczach, aby sytuacja uległa poprawie. Oczywiście, żeby kobieta mogła wykazać wyrozumiałość, musi dowiedzieć się, jakie kłopoty dotyczą jej partnera!

Ale od dialogu oraz akceptacji kobiety jeszcze ważniejsza jest akceptacja sytuacji przez samego mężczyznę, co co na pozór nie jest takie proste. Często objawia wtedy tzw. „czarno-białe” postrzeganie: albo lekceważenie, ignorowanie problemu, który wtedy jedynie narasta lub wyolbrzymianie objawów oraz myślenie skrajnie pesymistyczne „to już koniec! będzie coraz gorzej!”. Żeby zmniejszyć lęk, zawsze opłaca się zaczerpnąć rady lekarza kamagra w zelu specjalisty – seksuologa (albo urologa, androloga). Na szczęście najbardziej powszechną przyczyną spadku libido jest przemęczenie oraz nadmierny stres, a także kłótnie w związku – czasem wystarczy więc zadbać o wypoczynek (najlepiej wspólny!) a problemy mijają.