Featured

Przedwczesny wytrysk

Written by : , Category : problemy z potencją , Date : Lipiec 29, 2014 , Brak komentarzy do Przedwczesny wytrysk

Wczesny wytrysk (łac. eiaculatio praecox), określany też przedwczesnym wytryskiem i przedwczesną lub wczesną ejakulacją, to jedna z najczęściej diagnozowanych dysfunkcji seksualnych. Szacuje się, iż dotyczy ona aż jednej trzeciej dojrzałych facetów czynnych seksualnie. Polega na wytrysku, który zdarza się zbyt wcześnie, niż chcieliby tego partnerzy seksualni dla uzyskania właściwej satysfakcji seksualnej. Wczesny wytrysk to taki, który następuje w czasie krótszym, niż dwie minuty począwszy od rozpoczęcia kopulacji albo po nie więcej niż 15 ruchach frykcyjnych.
Ta dolegliwość jest naturalna w przypadku tych mężczyzn, którzy dopiero rozpoczynają życie seksualne. Nie jest także powodem do denerwowania się, jeśli pojawi się po zbyt długiej wstrzemięźliwości seksualnej. W takich przypadkach wczesny wytrysk jest niemalże typowy i nie uznaje się go za dysfunkcję seksualną. Natomiast gdy wytrysk jest zbyt wczesny za każdym razem, jeśli facet podejmuje współżycie, wówczas jest to objaw chorobowy.
Przyczyny wczesnego wytrysku są różne. Głównie dotyczą one sfery psychicznej. Kłopoty z wytryskiem mają mężczyźni narażeni na częste sytuacje stresogenne, cierpiący na depresję lub nerwicę. Omawiana dysfunkcja dotyczy poza tym mizoginistów i ludzi odczuwających chorobliwy lęk przed partnerkami. Sporadycznie wynika ona z niewłaściwych zachowań wyuczonych w przeszłości – np. z częstej masturbacji, pospiesznego seksu albo odbywania stosunków przerywanych. Czasami za wczesny wytrysk odpowiadają schorzenia oraz dolegliwości neurologiczne, przede wszystkim takie, które dotyczą transmisji neuroprzekaźników w mózgu. Poza tym wczesny wytrysk może być powodowany przez inne choroby, np. przez cukrzycę.

strona dostepna napewna-apteka.pl