Featured

Kupuj rozsądnie akcesoria skórzane.

Written by : , Category : moda , Date : Sierpień 1, 2014 , Brak komentarzy do Kupuj rozsądnie akcesoria skórzane.

Dzięki metce powiadamiającej o składzie możemy bezproblemowo dobrać do swoich wymogów zarówno ciuchy, jak i buty lub nawet biżuterię. Niestety prawo nie nakłada wymogu umieszczenia metki informacyjnej przy galanteryjnych wyrobach „skórzanych”. Dlatego też tak często po kilku miesiącach lub nawet tygodniach odkrywamy przykrą prawdę – nabyliśmy nieskórzany bubel! Jak więc rozpoznać towar niedobrej jakości?
Przede wszystkim pytajmy. Czy produkt, np. pas skórzany ma warstwy syntetyczne? Czy użyta skóra jest pokryta syntetykiem? Czy w składzie jest tak zwana skóra mielona? Czy mamy do czynienia ze skórą ekologiczną?
Bez wątpienia próg szczerości sprzedawców bywa rozmaity, a w razie sporych sieci z ciuchami gro pracowników zapewne nawet nie będzie potrafiła na nasze pytania odpowiedzieć. Na co więc zwrócić uwagę oraz co powinno zwiększyć posiadaną czujność?
Przede wszystkim koszt. Nie dajmy się okłamać – ekologiczna skóra ma swoją wartość i nabycie skórzanej teczki męskiej za sto PLN jest po prostu niemożliwy.
Zwróćmy uwagę na powierzchnię skóry, gdy jest zbyt gładka czy też nazbyt regularna gdy chodzi o plamki, żyłki czy porowatość, najprawdopodobniej jest to syntetyk – wyjątek stanowią skóry tłoczone.
Gumowane lakierem, w całości ukryte ranty również mogą sugerować, że zatuszowano użycie materiałów syntetycznych.
Brak odsłoniętych kantów lub też widocznych spodów skóry, także sugeruje wyrób sztuczny. Skóra jest od spodu włosowata tak zwana mizdra.
Pamiętajmy też, że skóra ekologiczna to nic innego jak syntetyk. Skóra mielona to zmielony śmieć garbarski, a zrobione z niej pasy niezwykle ekspresowo się rozlatują. Prawdziwa skóra musi mieć typowy zapach – pozostałość po pracach garbowania. Podobnie do ludzkiej, skóra bydlęca posiada nieregularności – mniej albo bardziej widoczne w zależności od zastosowanego lakieru. Dokonując nabycia przez Internet zwracajmy uwagę na opis asortymentu – nie dajmy się oszukać emblematem „skóra naturalna”, gdyż zgodnie z prawem można go naklejać nawet wówczas, gdy towar ma jedynie jej niewielkie ilości.
Produkt wykonany z ekologicznej skóry musi przetrwać latami, toteż powinno się kupować go mądrze!
tekst dostepny na stronie producent wyrobów tekstylnych